موسسه تحقیقات برنج کشور طی سه سال پنج رقم جدید معرفی کرد

کد مطلب : 2043
تعداد بازدید : 998
26 آذر 1399
رئیس موسسه تحقیقات برنج کشور گفت: طی سه سال گذشته پنج رقم جدید برنج از سوی این موسسه به نام های رش، آنام، تیسا، طلوع و گیلار معرفی شده است.
موسسه تحقیقات برنج کشور طی سه سال پنج رقم جدید معرفی کرد

دکتر مریم حسینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تشریح دستاوردهای پژوهشی موسسه تحقیقات برنج کشور طی سه سال اخیر که منجر به انتخاب مدیر برتر در کشور شده است، افزود: تنوع بخشی به ارقام برنج با معرفی پنج رقم جدید و رشد فعالیت های پژوهشی موسسه تحقیقات برنج کشور یکی از دلایل انتخاب رئیس این موسسه به عنوان مدیر برتر در هفته پژوهش است.

وی اظهار داشت: رشد فعالیت های پژوهشی موسسه تحقیقات برنج کشور طی سه سال گذشته بر اساس شاخص های سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، پاسخگویی به چالش های بخش کشاورزی و کسب رتبه برتر در ارزیابی عملکرد موسسات و مراکز پژوهشی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در سال 98 از دیگر دلایل این انتخاب است.

رئیس موسسه تحقیقات برنج کشور با اشاره به معرفی دو رقم جدید برنج تا پایان سال ابراز امیدواری کرد که با همکاری بسیار خوب و سازنده بخش پژوهش برنج با سازمان های جهاد کشاورزی استان های برنج خیز و بکارگیری یافته های پژوهشی در عرصه شاهد افزایش تولید برنج داخلی طی سال زراعی آینده باشیم.

به مناسبت هفته پژوهش از پژوهشگران برگزیده، دستاوردها و ایده های برتر بخش کشاورزی با حضور دکتر کاظم خاوازی وزیر جهادکشاورزی، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و سایر مسئولان تجلیل به عمل آمد که دکتر مریم حسینی رییس موسسه تحقیقات برنج کشور یکی از برگزیدگان بود.

این مراسم هر سال برای انتخاب پژوهشگران برتر، دستاوردهای اثرگذار، ایده های برتر و مدیران برتر مراکز پژوهشی برگزار می شود و عملکرد دو ساله پژوهشگران در کمیته های تخصصی بررسی می شود، امسال در بخش موسسات ملی پژوهشی، دکتر مریم حسینی رئیس موسسه تحقیقات برنج کشور به عنوان رییس منتخب موسسات پژوهشی به عنوان مدیر برتر انتخاب شد.  

در هفته پژوهش علاوه بر انتخاب رئیس موسسه تحقیقات برنج کشور به عنوان مدیر برتر کشوری، پژوهشگران این موسسه نیز موفق به کسب رتبه های برتر در استان های گیلان و مازندران شدند.  

به مناسبت  گرامیداشت هفته پژوهش و تجلیل از برگزیدگان استان گیلان در بیستم ماه جاری در مراسمی با حضور استاندار  گیلان، رییس دانشگاه گیلان و جمعی از پژوهشگران در استانداری گیلان از دکتر علی اکبر عبادی و دکتر مهرزاد اله قلی پور اعضای هیات علمی موسسه تحقیقات برنج کشور به عنوان پژوهشگر برتر و مجری طرح برتر پژوهشی استان تقدیر به عمل آمد.

در استان مازندران نیز از دکتر علی مومنی به جهت معرفی رقم جدید برنج با نام طلوع در هفته پژوهش تقدیر به عمل آمد.

موسسه تحقیقات برنج کشور یک موسسه ملی است که وظیفه پژوهش در زمینه برنج را در کل کشور بر عهده دارد، ستاد این موسسه در استان گیلان و شهر رشت و معاونت آن در عامل است.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی

مطالب مشابه