روش های از بین بردن حشرات برنج و حبوبات و غلات

کد مطلب : 2016
تعداد بازدید : 848
10 آذر 1399
شاید برای خیلی از شما این اتفاق بیفتد که برنج و حبوباتتان دارای حشرات ریزی شده باشند. برای خلاص شدن از این حشرات و جلوگیری از آمدن آن ها راه حل هایی وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.
روش های از بین بردن حشرات برنج و حبوبات و غلات

راه های جلوگیری و از بین بردن حشرات برنج و دیگر حبوبات

در اینجا چند نکته مفید برای جلوگیری از ایجاد حشره در انبار خانه شما آورده شده است.

آن ها را یخ زده و از بین ببرید: توصیه می شود به محض خرید بسته های ادویه و آرد را به مدت چهار روز در فریزر نگه دارید. این کار را می توانید برای آرد ، جو دوسر ، کلوچه ، آرد ذرت و ادویه جات انجام دهید. با این کار تمام لاروها و تخم های موجود در داخل بسته از بین می روند و آلودگی بیشتر را متوقف می کنند. آن را بیرون آورده و در جای طبیعی نگهداری کنید.

برگ های بو یا چریش: برگ بو یکی از بهترین راه حل ها برای خلاص شدن از شر سوسک ها است. برگ های بو یا چریش را می توان درون آرد ها در ظرف هایی که بیشتر در معرض آلودگی هستند قرار داد.

میخک: اگر شما تنها زندگی می کنید و برای اولین بار با این مشکل روبرو شده اید ایده خوبی است. میخک به طور گسترده در دسترس است و با اشکالات مقابله می کند و همچنین از هجوم آنها جلوگیری می کند. همچنین می توانید اطراف قفسه های کمد و انبار خود میخک بریزید.

جعبه کبریت: عجیب به نظر می رسد اما راهی عالی برای دفع حشرات برنج است زیرا جعبه های کبریت حاوی گوگرد هستند و گوگرد مورد علاقه شپشک و یا حشرات حبوبات و غلات نیست. جعبه کبریت را در نزدیکی دانه های غلات باز نگه دارید، در آنجا حشرات دیده نمی شوند. همچنین می توانید کیسه های کوچک فلفل سیاه را در انبار خود نگهداری کنید.

دانه های آلوده را در زیر نور آفتاب نگه دارید: اگر مقدار زیادی سوسک و حشره به آرد شما حمله کردند، فقط آن را در نور آفتاب نگه دارید. نور آفتاب آنها را از بین می برد زیرا این حشرات نور خورشید را دوست ندارند و به دنبال مکانی تاریک و مرطوب می گردند. آرد آلوده را به مدت یک روز در زیر نور آفتاب نگه دارید و به راحتی از شر حشرات خلاص می شوید.

سایر روش های جلوگیری خانگی: می توانید زنجبیل، سیر یا یک زردچوبه کامل درون ظرف برنج قرار دهید تا حشرات برنج دور شوند.

 

منبع: مجله اینترنتی میهن نوین

مطالب مشابه